Splátkový kalendár

Premýšľate nad úverom z banky, pôžičkou v rámci rodiny či blízkych kamarátov, prípadne nad hypotékou? Všetko sú to rôzne formy úveru či pôžičky, a pre tie si vieme vypočítať splátkový kalendár. K takémuto výpočtu slúži aj naša splátková kalkulačka na začiatku tejto stránky. Po zadaní požadovaných údajov vám vypočíta všetky dôležité údaje ako výška mesačnej splátky, celkový úrok, celková zaplatená suma a k tomu aj prehľadný splátkový kalendár s ďalšími detailmi. Splátkový kalendár sa používa na prehľadné zobrazenie celého priebehu úveru.

Pôžičky a úvery patria k životu. Či už je to hypotekárny úver k zabezpečeniu vlastného bývania alebo úver na nové auto, rozbehnutie podnikania alebo čokoľvek iné. Peňažné pôžičky patria k ľudstvu od nepamäti. Pôžičky a úvery samé o sebe nie sú zlé. Záleži až na ich forme a účele, či ich posúdime ako dobré alebo zlé. Každopádne, mať prehľad o celej dobe splácania úveru či pôžičky, vedieť, koľko celkovo preplatíme na úrokoch, výšku mesačnej splátky, aký podiel mesačnej splátky ide na splácanie dlhu (istiny) a aký na splácanie úroku, sú informácie, ktoré by mal mať každý k dispozícii predtým, než si nejaký úver či pôžičku vezme. Presne k tomu slúži splátkový kalendár.

Prehľad, na čo si ľudia najčastejšie požičiavajú

Neprejde deň, aby sme neboli konfrontovaní s reklamou, kde nám chcú požičať peniaze. Či už je to auto na leasing, osobná pôžička na čokoľvek, spotrebný úver či kreditná karta. Požičať si peniaze je dnes také jednoduché. Stačí zadať pár údajov cez svoj telefón či počítač a peniaze máte na svojom účte čo nevidieť. Ľudia si dnes požičiavajú najmä z týchto dôvodov:

  • splatenie iných dlhov,
  • zaplatenie dovolenky snov,
  • financovanie opravy nehnuteľnosti,
  • kúpa nového auta,
  • financovanie svadby snov,
  • splatenie dlhov na kreditných kartách,
  • financovanie nákladov spojených s pohrebom blízkej osoby.

Údaje v tomto článku majú informačný charakter. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za presnosť, spoľahlivosť alebo kompletnosť informácií alebo názorov obsiahnutých na tejto webovej stránke. Viac informácií nájdete v našom Investičnom zrieknutí sa zodpovednosti.