Úverová kalkulačka

Spotrebný úver, stavebný úver, pôžička na čokoľvek… Nezáleži na forme úveru či pôžičky. Ak si plánujete požičiať peniaze, použite našu úverovú kalkulačku. Pomocou nej ihneď zistíte výšku mesačnej splátky, celkový zaplatený úrok, celkové náklady na úver a to všetko v prehľadnom splátkovom kalendári.

Vždy si spočítajte, koľko vás bude stáť splatenie úveru či pôžičky

Neprejde deň, aby sme neboli konfrontovaní s reklamou, kde nám chcú požičať peniaze. Či už je to auto na leasing, osobná pôžička na čokoľvek, spotrebný úver či kreditná karta. Požičať si peniaze je dnes také jednoduché. Stačí zadať pár údajov cez svoj telefón či počítač a peniaze máte na svojom účte čo nevidieť. Ľudia si dnes požičiavajú najmä z týchto dôvodov:

  • splatenie iných dlhov,
  • zaplatenie dovolenky snov,
  • financovanie opravy nehnuteľnosti,
  • kúpa nového auta,
  • financovanie svadby snov,
  • splatenie dlhov na kreditných kartách,
  • financovanie nákladov spojených s pohrebom blízkej osoby.

Požičať si peniaze nie je samo o sebe zlé. Ak je to na správny účel a ak sú podmienky úveru či pôžičky priaznivé, potom sa takáto pôžička dá považovať dokonca za dobrú. Príkladom môže byť hypotéka na bývanie alebo investíciu či pôžička na naštartovanie podnikania, ale aj iné. Celkovo nie je možné povedať, že pôžičky a úvery sú zlé. Vždy záleží na okolnostiach a podmienkach.

Každopádne, nezáleži na tom, na aký účel si požičiavate peniaze. Vždy si poriadne preštudujte podmienky a presný splátkový kalendár. Zistite, aká je výška mesačnej splátky, aký je celkový úrok, koľko preplatíte na úvere počas celej doby splácania. Pre takýto rýchly výpočet môžete využiť našu jednoduchú úverovú kalkulačku, ktorá požaduje len zopár údajov a vďaka ním vám vypočíta všetko čo potrebujete vedieť.


Údaje v tomto článku majú informačný charakter. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za presnosť, spoľahlivosť alebo kompletnosť informácií alebo názorov obsiahnutých na tejto webovej stránke. Viac informácií nájdete v našom Investičnom zrieknutí sa zodpovednosti.